Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA in sistem real sau in norma de venit?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA in sistem real sau in norma de venit?

Buna ziua,
Intentionez sa imi deschid un pfa pentru un stand cu cosmetice si accesorii,spatiul este mic,venitul lunar depaseste foarte rar 3000 de lei,nu stiu ce pfa sa imi deschid ,pfa in sistem real sau in norma de venit?! care sunt diferentele dintre cele doua..?
Exact asta v-a spus: in opinia domniei sale sistemul real ar fi cel optim.
Iar diferenta dintre cele doua sisteme v-am explicat-o cum am putut mai clar...
ContSters44758, utilizator
atticus a scris:

Va rog sa intrebati ca sa intelegem.

Multumesc frumos,am inteles ce mi-a explicat,credeam ca nu am explicat eu suficient ca sa imi intelegeti intrebarea.