Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sesizare primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sesizare primarie

Buna ziua ! Va scriu si eu o mica problema care nu stiu cum sa o rezolv, am facut o sesizare la primarie in urma cu 2 luni, problema este ca cei de la primarie nu se ocupa concret de caz si ma amana cred ca este ceva la mijloc. Pot sa reclam undeva acest lucru in afara primariei ? pt ca in primarie nu rezolv nimic?
daca nu ati primit raspuns la sesizare, puteti cere instantei sa oblige primaria sa va raspunda
am primit raspunsul pana la urma cel care a construit este amendat si i s-a dat termen sa isi faca acte
Sa intelegem ca i s-a dat timp sa construiasca tinandu-va in stand-by reclamatia, apoi, dupa ce si-a facut treaba, i-au dat amenda si i-au "promis" si autorizatia retroactiv?!
Istorioara: daca primaria nu executa, va puteti adresa Avocatului Poporului-TEORETIC! Cititi pe net "Avocatup Poporului; cine este, ce face, etc...
Depui sesizare ca prim nu ti-a raspuns corect/deloc...av. pop. raspunde ca: problemele tale cu x(pe care l-ai reclamat) sunt de competenta justitiei. Cu toare ca, atributiile av. pop sunt de a cerceta modul cum primaria...si de a le recomanda sa isi faca treaba.
Iar, raspunsul pe langa problema este o stratagema premeditata, nu o "scapare". Nu exista control in nici un domeniu, fiecare poate face fara teama orice ii trece prin minte, dar, sunt politicosi!