Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

In urma succesiunii ( sotia decedata ), sotul si fiul au devenit mostenitorii unui apartament . Cine trebuie sa preia rolul casei la sectia financiara ( sotul , fiul sau amindoi ) atat timp cat intabularea noua a fost facuta pe numele sotului . Dar schimbarea de titular la utilitati ( gaze..etc ) pe ce nume se face ?
Va multumesc !
Ok , am inteles perfect si aveti dreptate in ceea ce afirmati ! V a multumesc