Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare salariat

Anul trecut in 2013 am detasat incepand cu data de 13.12.2013 un salariat la o alta societate .Maine se face un an. Ce trebuie sa fac eu pentru a ii prelungi detasarea?
Exista si posibilitate aceasta.
Sa ii fac marirea de la 800 la 975 incepand cu ianuarie 2015?
Ii puteti face aceasta marire, odata cu majorarea de la 01.01.2015,insa ii va lipsi perioadele celelalte de majorari.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu pot opera in revisal prelungirea detasarii
Intr-adevar,in REVISAL nu exista posibilitatea de modificare a detasarii.In acest caz,sunt doua optiuni :
- fie se inceteaza detasarea si se inregistreaza apoi noua detasare.

- fie se merge pe corectie si se modifica data de sfarsit a detasarii.