avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare salariat

Anul trecut in 2013 am detasat incepand cu data de 13.12.2013 un salariat la o alta societate .Maine se face un an. Ce trebuie sa fac eu pentru a ii prelungi detasarea?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:26, 12 Decembrie 2014
Exista si posibilitate aceasta.
Sa ii fac marirea de la 800 la 975 incepand cu ianuarie 2015?
Ii puteti face aceasta marire, odata cu majorarea de la 01.01.2015,insa ii va lipsi perioadele celelalte de majorari.
Ultima modificare: Vineri, 12 Decembrie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu pot opera in revisal prelungirea detasarii
Intr-adevar,in REVISAL nu exista posibilitatea de modificare a detasarii.In acest caz,sunt doua optiuni :
- fie se inceteaza detasarea si se inregistreaza apoi noua detasare.

- fie se merge pe corectie si se modifica data de sfarsit a detasarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal - detasare MariaRamona MariaRamona Buna ziua, Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la urmatoarea problema: Am un salariat care a fost detasat la o alta firma pana in data de 03.01.2013. ... (vezi toată discuția)
Detasare angajat DiaD DiaD Daca pentru o perioada de 6 luni detasez un angajat in alta localitate, alt judet, cum trebuie sa procedez cu transmiterea revisal-ului? La ITM-ul din ... (vezi toată discuția)
Detasare fara suspendare ASUL28 ASUL28 Buna ziua va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: firma noastra detaseaza muncitori la alta firma pt.executare lucrari ,dar salariul, contributiile ... (vezi toată discuția)