Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj absolvent facultate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj absolvent facultate

Fiul meu a absolvit facultatea luna aceasta, dar licenta a amanat-o pentru februarie 2010. In caz ca nu se poate angaja in termen de 60 zile are dreptul la indemnizatie de somaj in baza unei adeverinte/ certificat eliberat de facultate care atesta ca este absolvent?

Multumesc anticipat
moniky:
1. Daca v-a zis sa va duceti maine cred ca este semn bun si v-a gasit documentele.
2. Agentia de Somaj are formulare tip pentru toate declaratiile.
Am fost astazi si mi-au gasit dosarul.Joi voi merge ca sa ma inscriu la niste cursuri,de formator(nu mai stiu exact).Va multumesc pt. ajutor!