Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Buna ziua , va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii
In Noiembrie 2012 sotia mea a intrat in concediu pentru cresterea copilului 2 ani , in mai 2013 i-a expirat contractul de munca .
Angajatorul nu i-a mai prelungit contractul de munca(am aflat si noi acum) si nici nu mai vor sa o angajeze
Chiar daca sa zicem ca vor sa o angajeze(cu toate ca din discutiile telefonice purtate din decembrie si pina acum ne tot duce cu "zaharelul") ce facem cu perioada de cand a incetat contractul si pina acum
Orice sfat e binevenit
Multumesc
Va multumesc pentru raspuns , noi am crezut ca se prelungeste "automat" dat fiind faptul ca era in CCC
Multumesc inca odata