avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil

Buna ziua , va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii
In Noiembrie 2012 sotia mea a intrat in concediu pentru cresterea copilului 2 ani , in mai 2013 i-a expirat contractul de munca .
Angajatorul nu i-a mai prelungit contractul de munca(am aflat si noi acum) si nici nu mai vor sa o angajeze
Chiar daca sa zicem ca vor sa o angajeze(cu toate ca din discutiile telefonice purtate din decembrie si pina acum ne tot duce cu "zaharelul") ce facem cu perioada de cand a incetat contractul si pina acum
Orice sfat e binevenit
Multumesc
Cel mai recent răspuns: florin_nea83 , utilizator 09:28, 2 Februarie 2015
Va multumesc pentru raspuns , noi am crezut ca se prelungeste "automat" dat fiind faptul ca era in CCC
Multumesc inca odata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj dupa indemnizatie de cresterea a copilului delphiro delphiro Sotia mea a lucrat 3 ani, dupa care a beneficiat de 6 luni se somaj, iar dupa aceea a lucrat 6 luni pe perioada determinata. In ultima zi din cadrul perioadei ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil eu1983 eu1983 Buna ziua , Ce se intampla daca o angajata are contract pe perioada determinata , este in concediu de crestere copil cu durata de 2 ani si cim se termina cand ... (vezi toată discuția)
Revenire din concediu ingrijire copil cu contract pe perioada determinata expirat ContSters288849 ContSters288849 Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti intr-o problema, am auzit fel si fel de variante si nu mai stiu care e cea corecta. Spre sfarsitul lunii octombrie 2012 ... (vezi toată discuția)