Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort in Romania dar cu domiciliul sotilor si al ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort in Romania dar cu domiciliul sotilor si al copiilor in Italia

Revin cu o speta din divort !
Sotii traiesc in Italia dar ultimul domiciliu comun a fost intr-o localitate de langa Bucuresti.Divortul va fi in Romania, nu ?
Au doi copii minori de 7 si 12 ani care sunt la scoala in Italia.Ancheta sociala in cazul divortului va fi unde ? Sa vina in Romania cu ei ?
Daca se poate un raspuns.....
Corecta observatie !
Referitor la ancheta sociala, aceasta se face la domiciliul minorilor, in cazul de fata in Italia, prin comisie rogatorie.