Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se poate concesiona un pamant in litigiu?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se poate concesiona un pamant in litigiu?

Buna ziua, as avea o intrebare..
Daca nu exista o hotarare definitiva si irevocabila un pamant poate fi concesionat? :((
Avand in vedere ca la momentul concesiunii, dvs formulaserati deja recurs, primaria nu trebuia sa inchee concesiunea atata timp cat hotararea instantei nu era deinitiva... irevicabila nefiind necesar in acest caz...

Insa, avand in vedere ca, din cate inteleg la acest moment, aveti o hot definitiva si ireviocabila.. puneti-o in executare si solicitati anularea contractului de concesiune cu despagubiri din partea primariei..
va multumesc mult