Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietate vanduta unuia dintre copii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietate vanduta unuia dintre copii

Pe scurt.Un proprietar de casa are doi copii.Unul casatorit care locuieste in casa cu el,celalalt,tot casatorit,dar care locuieste in casa sotiei lui.Proprietarul vrea sa vanda fiului cu care sta in casa acea proprietate cu act de vanzare-cumparare si clauza de intretinere.Poate ridica pretentii in vreun fel celalalt fiu?
daca ati fi detaliat de la inceput aceste aspecte, nu ati mai fi lasat loc de interpretari .
Multumesc pentru raspuns.Imi asum greseala.