Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ascensor lift
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ascensor lift

unde se pot reclama locatarii unui bloc care in mod sistematic urca materiale de constructii cu liftul(saci de ciment cutii cu gresii etc)?multumesc
Sesizati oficial presedintele de asociatie
multumesc mult pt lamurire
presedintele stie ideea este daca pot sa fac reclamatie si la alte institutii care sa ii amendeze atita timp cit exista o lege care interzice mi se pare corect ca sa fie pusa in aplicare ca si alte legi daca faci galagie in bloc imediat iti da amenda asa si aici ar trebui sa fie asta e ideea
Daca exista o lege care interzice inseamna ca in legea respectiva sunt cuprinse si sanctiunile care pot fi aplicate pentru nerespectarea unor prevederi din cuprinsul legii.

Ati facut afirmatia ca ati citit si cunoasteti legea. Care este aceasta lege?
Îmi spuneti și mie mai exact care este această lege? Ma interesează în mod direct și as vrea sa intru și sa o citesc. Mulțumesc!