Forum Discuţii juridice Executare silită poprire
Discuție deschisă în Executare silită

poprire

Astazi am fost anuntata de catre banca unde imi primesc salariul ca executorul judetoresc XXX a instituit o poprire. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.
1. mai pot contesta in vre-un fel? (nu stiu inca nici de la care banca ..mai am 2 banci la care nu mai pot plati si probabil ca urmeaza sa obtina in curand poprire)
2. pot face ceva ca sa micsorez de la 1/3 la 1/4 spunem, avand in vedere ca am in crestere si intretinere un minor?
3. daca celelalte banci vor obtine poprire pe salariu, impreuna imi vor putea lua mai mult de 1/2 din salariu?
4. daca voi deveni somera (nu se stie niciodata) si nu avea acte de proprietate pe nimic.. ce vor mai lua?? la ce sa ma astept?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Multumesc