Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare absolvent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare absolvent

Buna dimineata!
Va scriu si eu legat de o pb cu care ma confrunt!
Vreau sa angajez un absolvent promotia 2009 si vrreau sa beneficiez de Legea 76/2002 privind 1 salar minim pe economie pt studii medii!
Care sunt pasii pe care tre sa ii urmez?
Aboslventa e din alt oras si stiu ca tre sa isi depuna intai dosarul la AJOFM din oras la ea si eu apoi sa depun la AJFOM ca este un loc vacant la mine la firma ,dupa care tre sa fac o conventie cu Ajfom...intrebarea mea ar fi...ca sa declar locul vacant unde ma duc?la Ajfom unde are sediul firma sau in orasul unde are depus absolventa dosarul pt somaj?La fel conventia la care Ajofm o fac?De la sediul firmei sau din oras la ea?
Multumesc mult!
Am inteles..va sunt recunoscatoare domnule Pakos!
O zi excelenta va urez!