Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Vreau sa-mi schimb avocatul !
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Vreau sa-mi schimb avocatul !

Am incheiat un contract cu un avocat si nu sunt multumit de prestatia lui.
Daca dosarul nu a ajuns inca in instanta trebuie sa-i platesc o anumita suma avocatului? In contract se specifica ca onorariul va fi platit dupa solutionarea cazului pe baza unui comision dupa ce va fi incasata asigurarea.
Va multumesc !
Buna vreau să-mi schimb avocatu nu sint mulțumit de prestația lui ma tot amagestesi nu o înaintat din ianuarie 2024 pina în prezent nu o înaintat actele și iam plătit tot onorariu înainte plus ceva sume ce tot a cerut ce pot face sa îmi restituie bani inapoi