avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Termen depunere dosar Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Termen depunere dosar Concediu crestere copil

Buna ziua
Poate o mamica depune dosarul la primarie pt obtinerea indemnizatiei de crestere copil inainte cu o luna de a i se finaliza concediu de sarcina si lehuzie?
Musai trebuie depus dupa ce a stat in acel concediu medical de 126 zile?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:02, 28 Mai 2015
Daca aveti toate datele necesare puteti sa procedatri asa cum ati spus mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie crestere copil delfinut delfinut buna ziua, imi cer scuze daca s-a mai raspuns la aceasta problema insa as vrea un raspuns cat mai actual. Astfel: - partenera mea va naste la inceputul lunii ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie ccc andrrrea andrrrea Buna ziua, am si eu o problema legata de CCC Am nascut pe 26 iunie 2012. Am mers la primarie sa vad cand trebuie sa depun dosarul pt indemniztie si mi s-a ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate obligatoriu? anita10 anita10 O angajata insarcinata vine la lucru pana in ultima zi, incepand cu data in care naste isi cere concediu fara plata pana la implinirea celor 42 zile de ... (vezi toată discuția)