Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... factura orange
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

factura orange

Daca i-am dat cuiva un telefon, fara sa stiu ca avea in el o cartela de la un abonament, iar el a vorbit de multe milioane, mai pot face ceva? multumesc
I-am dat telefonul pana si-ar fi luat altul, iar desfasuratorul arata ca a vorbit in austria de vreo 15 mil, iar numerele alora cred c ar fi mai greu de demonstart ca-s rudele lui, dar s-ar putea. L-ar putea obliga politia sa-mi plateasca pt conv lui? nu cred
Daca va constituiti parte civila in cadrul procesului penal da....
Pana atunci insa .. va trebui sa achitati factura.
Politia...nu. Bunul lui simt- daca il are- l-ar putea face sa va dea banii ptr. convorbirile purtate de el. Daca nu, si dvs stiati ca este doar pe o perioada scurta de timp.... riscul era previzibil.
Ca doar nu era sa il ceara, pt .Germania, si sa primeasca doar apeluri pe el? :O
Logic ar fi fost sa se ofere sa dea si bani pt apelurile efectuate. ..

stau si ma intreb, cum veti face dovada ca ia ti dat telefonul acelei persoane?
Daca a exista vreun inscris , sau macar un inceput de dovada scrisa , vreo inregistrare a unei convorbiri telefonice , vreun sms care sa ateste vanzarea,martori , acestea vor dovedi ca telefonul a fost dat in folosinta unei terte persoane.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat