Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire pe salar
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire pe salar

Buna ziua.Intrebarea mea este. Daca sotia mea este coplatitor si are salar sub minim pe economie fiind de 759 ron fix. Se poate sa ii se faca poprire din salar?
Daca nu,ce poate face pentru a nu ii se mai face poprire din salar si daca poate sa recupereze banii retinuti pana acum.
Va multumesc.
Da brut=759
net=604
Salariul net pe economie nu este de 975???
975 e cel brut !!
NU BRUT ESTE DE 759 RON SI CEL NET ESTE DE 604 RON.
EU DOAR AM INTREBAT CA SALARIUL MINIM PE ECONOMIE NU ESTE DE 975 RON????
Salariul minim brut e 975.lei și va fi de 1050 lei de la 1 iulie.
Nu mai scrieti cu majuscule!