avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperarea bunurilor incredintate salariatului prin ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperarea bunurilor incredintate salariatului prin Proces-verbal!

Ati putea sa-mi sugerati calea cea mai sigura si rapida de urmat pentru a recupera de la salariat masina si computerul ce i-au fost incredintate cu PV de predare primire?
Precizez ca in acest moment salariatul se afla in concediu medical si nu-i sunt necesare aceste bunuri.
Multumesc anticipat de raspuns!
Cel mai recent răspuns: Rodica Ciobanu , Avocat 17:47, 6 Iulie 2009
Bunurile respective pot fi preluate, tot in baza unui proces verbal, de la salariatul respectiv care se afla in concediu medical de catre un reprezentant al angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

C. m. marcel a marcel a am cm in perioada 02-06.10.09. L-am depus la firma si patronul mi-a comunicat ca c.m. se platesc doar daca au o durata mai mare de 10 zile. E legala traba? Imi ... (vezi toată discuția)
Intrebare summer69 summer69 Buna ziua, Am urmatoarea intrebare : Este corect cand un salariat este in concediu medical sa fie convocat la ancheta disciplinara? ( Salariatul a intrat in ... (vezi toată discuția)
Speta concediu medical Ada30teo Ada30teo Daca eu am un certificat pt concediu medical de 5 zile, iar eu in a patra zi vin la birou, cu cat sunt platita pt zilele in care sunt la serviciu? (vezi toată discuția)