Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangere penala

Buna ziua
Am facut o plangere penala la curtea de apel Bucuresti. Procurorul mi- clasat cauza pt. implinirea termenului de prescriptie. Fiind nemultumit de solutie (termenul de prescriptie nefiind implinit) am contestat-o la procurorul general, care a dat aceeasi solutie.Ulterior am facut plangere la judecatorul de camera preliminara din cadrul curtii de apel. Asi avea o rugaminte: imi poate spune cineva cum se judeca in camera preliminara? Prezenta mea este obligatorie?
Cu respect
S-a admis exec de necostitutionalitate a art.341 alin (5).Puteti sa va prezentati personal.Nu aveti nevoie de av. Pe langa actele ordonante de care aminteste domnul trandafir 2,dosarul ar trebui sa mai contina si alte probe.Audierea executorului jud.Solicitati dosarul la bara.
Multumesc mult pt. raspuns. M-a indus in eroare art.341 alin (5). Numai la bara pot studia dosarul sau o pot face si inainte de ziua procesului?
Dosarele se iau de la arhiva cu 5 zile inainte de ziua in care are loc procesul.
~ Conținut șters la cerere ~