Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca am fost citat in calitate de faptuitor, a fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca am fost citat in calitate de faptuitor, a fost pusa in miscare actiunea penala impotriva mea?

Am fost citat in calitate de faptuitor intr-un dosar, fara a se preciza toate cele prevazute de art. 285 b)e)f)g) (2) din CPP, motiv pentru care nu stiu ce reprezinta acest dosar. Indiferent de dosar, ma intereseaza daca s-a pus in miscare actiunea penala impotriva mea conform legii, evident fiindca am fost citat in calitate de faptuitor

Se emite o ordonanta de punerea in miscare a actiunii penale? Nu mi s-a comunicat...
eusaisapte, utilizator
ati avut dreptate d-le catalin, procurorul a savarsit un abuz grav ulterior demonstrand ca e nebun pentru ca si-a probat singur dosarul penal in care este inculpat pentru cercetarea abuziva si represiunea nedreapta si alte infractiuni, in atentia DNA

www.avocatnet.ro/content/for...