Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

buna ziua.as vrea sa aflu daca o hotarare judecatoreasca pronuntata in cadrul unei cereri de constatare a calitatii de unic mostenitor ii poate conferi acestuia din urma calitatea de proprietar in drept si in fapt.va multumesc anticipat. mentionez cazul cand hotararea devine definitiva si irevocabila
buna ziua D-le avocat as dorii sa continui actiunea in constatarea calitatii de unic mostenitor avand ca obiect succesiunea ,aducind in actiunea de apel incheierea notariala a evidentelor succesorale motiv de respingere a actiuni de fond si solicitarea prin cerere ca paratul sa faca dovada calitatii procesuale iar mai apoi dovada acceptarii tacite a mostenirii in calitate de mostenitor rezervatar In vederea pregatirii acestei actiuni as vrea sa va intreb care este tariful per consultatie