Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... denumire asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

denumire asociatie

Data post: Luni, 13 Iulie 2009, 10:53
Subiect: intrebare denumire asociatie

buna ziua

pentru rezervarea denumirii unei asociatii am inteles ca trebuie platita o taxa de 5 lei in contul trezoreriei.
acum,intrebarea mea este eu ma duc la trezoreria sectorului 5 -unde o sa fie sediul asociatiei,sau la trezoreria sect 3 unde locuiesc?

in afara de chitanta si cerere nu mai trebuie depus nimic la min justitiei pentru rezervarea denumirii?

pentru un club sportiv ce ordonante sau legi scriu pe cerere?

multumesc anticipat

Taxa a ramas tot 5 lei? (Ma refer la taxa pentru rezervarea denumirii asociatiei)
Militant, utilizator
Gata am rezolvat. Pentru cei interesati, saitul ministerului justitiei: [ link extern ]
Da, tot 5 lei a ramas.
Buna ziua,
In luna iulie 2011 taxa era de 5 lei. Succes rabdare si ingaduinta!
Buna ziua,

Care este perioda maxima legala de prelungire a denumirii rezervarii unei asociatii, daca exista una? Stie cineva?

Multumiri,
Alin