avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... denumire asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

denumire asociatie

Data post: Luni, 13 Iulie 2009, 10:53
Subiect: intrebare denumire asociatie

buna ziua

pentru rezervarea denumirii unei asociatii am inteles ca trebuie platita o taxa de 5 lei in contul trezoreriei.
acum,intrebarea mea este eu ma duc la trezoreria sectorului 5 -unde o sa fie sediul asociatiei,sau la trezoreria sect 3 unde locuiesc?

in afara de chitanta si cerere nu mai trebuie depus nimic la min justitiei pentru rezervarea denumirii?

pentru un club sportiv ce ordonante sau legi scriu pe cerere?

multumesc anticipat

Cel mai recent răspuns: alin24L , utilizator 18:40, 11 Octombrie 2011
Taxa a ramas tot 5 lei? (Ma refer la taxa pentru rezervarea denumirii asociatiei)
Ultima modificare: Joi, 29 Septembrie 2011
Militant, utilizator
Gata am rezolvat. Pentru cei interesati, saitul ministerului justitiei: [ link extern ]
Da, tot 5 lei a ramas.
Buna ziua,
In luna iulie 2011 taxa era de 5 lei. Succes rabdare si ingaduinta!
Buna ziua,

Care este perioda maxima legala de prelungire a denumirii rezervarii unei asociatii, daca exista una? Stie cineva?

Multumiri,
Alin

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare denumire asociatie roxy_dancer007 roxy_dancer007 buna ziua pentru rezervarea denumirii unei asociatii am inteles ca trebuie platita o taxa de 5 lei in contul trezoreriei. acum,intrebarea mea este eu ma ... (vezi toată discuția)
Rezervare denumire fundatie tibibeiu tibibeiu Buna ziua Am o nelamurire cu privire la numele pe care as vrea sa-l rezerv pt constituirea unei fundatii. E vorba de spre numele socrului meu (decedat), ... (vezi toată discuția)
Cerere rezervare denimire ong ginmarstar ginmarstar Buna ziua , ma poate ajuta si pe mine cineva ca nu imi dau seama cum trebuie exact completata cererea de rezervare a denumirii unui ong , CERERE Pentru ... (vezi toată discuția)