Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... actiune in instanta pentru plata pensiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

actiune in instanta pentru plata pensiei

Buna ziua as dori sa deschid actiune in insatata pe cale civila pt neplata pensiei de intretinere minori ...intrebarea este imi trebuie avocat ? sau cum ar trebui sa procedez?
Aveți sau puteți dovedi ca lucrează la negru? Știți unde? Stați în aceeași localitate?
Ce vârstă au fetele? Vorbesc, le vede?
dovezi ar fi ca lucreaza la negru ,locuim in acceiasi comuna ,fetitele au varsta de 5 si respectiv 7 ani si nu vrea sa tina legatura cu ele nu vrea sa le vada nicidecum....pe motiv ca nu o lasa concubinul
Mai mergeți și depuneti plangere la.parchet și indicați locul în care.lucrează dacă știți.
Bunuri are, ce știți?
ok voi merge sa depun plangere la parchet...dar eu nu mai stiu nimic de eade vreo 6 luni de zile,