Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumpararea unui apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumpararea unui apartament

am cumparat una apartament nou,ca acte am decit actul aditional la antecontractul de vanzare -cumparare cit este de valabil
multumesc frumos
buna m-au sunat sa imi zica ca trebuie inainte semnat un act aditional pt cartea funciara si dupa aceea iimi fac actul original ce trebuie sa fac avind in vedere ca sint in afara tari e urgent
Contactati un avocat, n-am habar ce anume doreste omul sa semnati, nu stiu, nu cunosc. POate fi o renuntare la drept, o amanare de termen, nu stiu, nu cunosc, nu am habar. Contactati pe cineva caruia sa-i trimiteti actul, sa se uite pe el si sa va dea un sfat despre ce inseamna actul, ce efecte are etc.
mersi