Forum Discuţii juridice Executare silită incheiere data de executor judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

incheiere data de executor judecatoresc

Incheierea data de catre executorul judecatoresc este data fara cale de atac?

este legala?

Acesta nu face mentiune in incheiere de termenul de atac.

Nu este supusa contestatatiei la executare conf NCPC a ? pt ca dreptul de a cere executare a fost prescris.

Răspunsul îl cunoașteți deja, mențiunea respectivă nu este în conformitate cu prevederile legale. Executorul o să afirme că este pusă din eroare. De obicei actele le fac secretarele, executorii doar semnează.B-)
Contează prevederile legale, nu mențiunile neconforme dintr-un act de executare.
Chiar dacă așa scria și nu contestați în termen, erați decăzut din dreptul de a contesta încheierea.