Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort: Pasul 0
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort: Pasul 0

am cazut de acord, in privat! s-a decis, divortam... nu avem nimic de impartit, am implinit si anul...

ce avem de facut?
cat costa?
daca suntem AMANDOI de acord cu acest divort si nu avem nimic de impartit, ne mai trebuie avocat?
vrem sa terminam cat mai repede, si fara prea multa bataie de cap.

multumesc pentru atentie
Vali
Daca domiciliile lor nu sunt in raza teritoriala a acelkei judecatorii, depuneti cererea la domiciliul paratului.
multumesc pentru raspuns, dar care e paratul daca suntem de acord?
Daca tot sunteti de acord....atunci o sa ajungeti la o intelegere cu sotul unde sa depuneti cererea: la una din judecatorie in care unul dintre soti isi are domiciliul sau la instanta unde sotii isi au resedinta comuna.