Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renuntare la apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renuntare la apel

Buna seara. O sa primesc o procura de la fostul sot sa renuntam la termenul de apel. Daca ma duc cu procura si cu cererea mea ca renunt la apel imi vor da pe loc dovada divortului definitiv? Am nevoie urgenta de renuntarea la apel chiar daca dureaza doar o luna. Am inteles ca la anumite judecatorii te taragane asa de drag. Trebuie sa insist? Multumesc
Multumesc.