Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta vechime in munca

Unde ma pot adresa pentru eliberarea unei adeverinte cu vechimea in munca inaine de 01.01.2011. Am carte de munca dar nu apar decat modificarile de salariu. Mentionez ca am avut perioade de concediu fara plata si nu le vad mentionate in cartea de munca. Este corect ?

Multumesc!
Cei de la Casa de pensii pot sa elibereze adeverinta cu perioadele nelucrate la cerere sau nu sunt obligati?
Pot sa am probleme la cererea de pensionare?

O seara buna!
Casa de pensii nu elibereaza adeverinte cu perioadele nelucrate.

Puteti solicita de la Casa de pensii eliberarea unei adeverinte de stagiu de cotizare incepand cu data de 01.04.2001 si pana in prezent .
Prin verificare, puteti constata perioadele lipsa.
Multumesc!