avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul concediu medical

cum se calculeaza un concediu medical?

eu asa am facut:

am un concediu medical cu boala obisnuita - 6 zile

am aflat cat este coantumul pe zi (suma celor 6 luni impartit la nr de zile celor 6 luni inmultit cu coeficientul la%= coantum pe zi)dupa care am impartit zilele - adica din 6 zile concediu medical -05.04.209 pana pe 10.04.2009
05.04.2009- duminica
06.04.2006- luni
10.04.2009 - vineri
eu am considerat ca 05.04.2009 nu se plateste si deci cele 5 zile ramase sunt suportate de agentul economic
este corect asa?
multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: ramona2008 , utilizator 16:30, 24 Iulie 2009
deci,
co: L MA MI JO VI -5 zile lucrat.
cm: MI JO VI SB DU LU

CM suspenda CO din data de miercuri, ca urmare, va mai efectua 3 zile de CO dupa CM, respectiv ma, mi, joi.
pontaj:

LU MA MI JO VI SB DU LU MA MI JO
co co cm cm cm - - cm co co co
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. 1) daca un angajat se imbolnaveste avand concediu ... Popescu Stefan Catalin Popescu Stefan Catalin Buna ziua. 1) Daca un angajat se imbolnaveste avand concediu medical, concediu de odihna se suspenda pe perioada cat are CM si poate sa il ia in alta perioada? ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu BURTOIU DOINITA BURTOIU DOINITA Doresc sa stiu cum se calculeaza concediul medical si concediul de odihna la un salariu minim pe economie (vezi toată discuția)
Concediul medical si absentele nemotivate anonim anonim Concediul medical poate afecta concediul de odihna? Pentru ca la noi in firma daca ai CM , se scade proportional din Concediul de odihna. Absentele nemotivate ... (vezi toată discuția)