Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii calcul concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

calcul concediu medical

cum se calculeaza un concediu medical?

eu asa am facut:

am un concediu medical cu boala obisnuita - 6 zile

am aflat cat este coantumul pe zi (suma celor 6 luni impartit la nr de zile celor 6 luni inmultit cu coeficientul la%= coantum pe zi)dupa care am impartit zilele - adica din 6 zile concediu medical -05.04.209 pana pe 10.04.2009
05.04.2009- duminica
06.04.2006- luni
10.04.2009 - vineri
eu am considerat ca 05.04.2009 nu se plateste si deci cele 5 zile ramase sunt suportate de agentul economic
este corect asa?
multumesc mult!
deci,
co: L MA MI JO VI -5 zile lucrat.
cm: MI JO VI SB DU LU

CM suspenda CO din data de miercuri, ca urmare, va mai efectua 3 zile de CO dupa CM, respectiv ma, mi, joi.
pontaj:

LU MA MI JO VI SB DU LU MA MI JO
co co cm cm cm - - cm co co co
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.