Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare gresita a CIM IN Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare gresita a CIM IN Revisal

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat in urmatoarea ,,problema,,
Am constatat relativ recent,solicitand o adeverinta de vechime de la fostul angajator ,ca a efectuat o inregistrare gresita in Revisal,respectiv a inregistrat un Cim expirat cu mult inainte (1995)de a ma reangaja ,cu alt CIM,la acelasi angajator.(1997)
Am reclamat situatuia la fostul angajator,care mi a eliberat a 2 a adeverinta de vechime,sustinand(eronat) in continuare ca singurul contract de munca pe care l am avut este cel inregistrat(gresit) in Revisal,,,ignorand ,, complet Cim ul pe care nu l a inregistrat in Revisal(si care se afla la dosarul meu persona lde angajat:O.Ce e de facut in asemenea situatie?
Pot reclama eu direct la ITM greseala facuta de angajator?
Ce pot face sa obtin o adeverinta de vechime corect completata?
Multumiri anticipate!!!
Aur24k, utilizator
Persoana desemnata cu completarea si transmiterea REVISAL-ului.
Mii de multumiri Freelis!!!