avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Amenda pentru munca la negru
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Amenda pentru munca la negru

Sunt PFA si vreau sa renunt.Daca sunt prins lucrind fara autorizatie care este amenda?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 20:12, 13 Decembrie 2015
Pentru a desfasura activitate pe P.F.A. ca instatalator nu va mai trebuie si alta autorizatie.

Deci, spor la treaba!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde se încadrează munca la domiciliu fără autorizație? getajebe getajebe buna ziua .ma numesc jeberean si lucrez ca croitoreasa cu atelier la domiciliu fara a avea autorizare de functionare nu am nici un fel de acte deci la negru ... (vezi toată discuția)
Fără calificare pot presta servicii? damian10 damian10 Dacă nu am calificare în domeniu-l construcțiilor , pot presta ocazional servicii?.(spre exemplu zugrav) . și cu acordul clientului pot încheia ... (vezi toată discuția)
Prestari servicii (instalatii electrice,sanitare) MihaiTudor. MihaiTudor. Buna ziua, Daca imi fac un site in care anunt ca execut lucrari dar fara a avea o firma sau a fi autorizat...care sunt consecintele in cazul in care sunt ... (vezi toată discuția)