avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ascultatul telefoanelor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Ascultatul telefoanelor

Buna ziua/seara , am o mica nelamurire, intr-un timp se zvonea ca pentru ati asculta telefonul trebuia sa te instiinteze ca esti urmarit penal si ca ai telefonul ascultat, este adevarat?
Iar daca da, si descoperi intr-un dosar numarul tau de telefon ca proba ,iar tu nu ai nici o legatura cu dosarul, doar ca esti fiul/fiica inculpatului, ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:48, 24 Ianuarie 2016
Daca ar anunta inainte ar fi chiar culmea...interceptarilor telefonice...
Asta am spus si eu mai devreme :D dar dl. Nelu nu vrea sa inteleaga ca nu este anuntat inainte.
Ultima modificare: Duminică, 24 Ianuarie 2016
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Pai daca omul e anuntat dinainte ca e interceptat nu mai vorbeste si de aceea nu mai spune nimic la telefon...desi exista in mod nestingherit dreptul la libera exprimare...conform constitutiei...





~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dna supraveghere tehnica Luci10 Luci10 Am primit o informare de la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie - DNA - Timisoara astfel: \"In conformitate cu prev art 145 din C pr ... (vezi toată discuția)
Ascultare convorbiri telefonice. razvanzan razvanzan Buna seara. Cum aflu daca mi-au fost ascultate convorbirile ? (vezi toată discuția)