avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legalitate program 12/24 - 12/48
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legalitate program 12/24 - 12/48

Buna ziua,

am nevoie de ajutor... in exprimare #-o Cum explic cuiva de ce nu e legal 12/24... si atat si ca trebuie sa fie 12/24, 12/48, va rog?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:34, 13 Iunie 2021
Se calculeza in functie de zilele lucrate .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program de lucru inegal vs repaus saptamanal Patience Patience Buna ziua, Am o intrebare referitor la modul de lucru corect pentru un salariat cu norma intreaga (8h/s,40h/s), dar cu un program de lucru inegal. E ... (vezi toată discuția)
Act aditional si pontaj Herra_ Herra_ Am schimbat programul de lucru de la 8 ore / zi, la 12 ore pe zi, urmat de 24 ore libere. Dispun de urmatoarele date: -art.137 codul muncii privind ... (vezi toată discuția)
Pontaje 2 paznici de noapte - tura 12 cu 36 iolanda76ada iolanda76ada Buna ziua! va solicit ajutorul in urmatoarea problema: pontajul a 2 paznici de noapte care lucreaza in tura de 12 cu 36. Am cautat pe forum subiectul, am ... (vezi toată discuția)