Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pontaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pontaj

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema :
salariat care are prog de munca de L-V cate 8 h, si mai face si ore suplimentare. In zilele de sambata si duminica, cand lucreaza cate 8 h, se considera ore suplimentare ?
Multumesc anticipat!
atunci nu ma mai complic cu revisalul si acte aditionale, ci trec doar in RI si programul de salarizare

multumesc pentru raspunsuri