Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecinul a obturat aerisirea de la canalizare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecinul a obturat aerisirea de la canalizare

Buna ziua
Am o problema cu vecinul de sus care a obturat aerisirea de la canalizare si cand trage apa la toaleta imi ia toata apa din sifon (miroase de mor) , vecinul nu vrea sub nici o forma sa isi repare problema (nu primeste pe nimeni), am vorbit si cu administratorul si zice ca nu tine de el , ce imi recomandati sa fac

Cui ma pot adresa ? Inspectoratul in constructii , disciplina in constructii ???
Administratorul chiar nu poate sa intre la ea sa vada ?

Cred ca vecinul a acoperit toata coloana cu faianta si deasta nu lasa pe nimeni , in cazul asta cum il pot forta sa isi sparga faianta sa repare problema ?

Va multumesc anticipat
Tevile sunt inchise intr-un cadru de faianta de sus pana jos si nu este acces decat daca sparg faianta, jos este o gaura unde nu are faianta si vroiam sa astup si gaura de jos
Soparla a fost bagata de pe acoperis
Scurgerea se pare ca nu e sparta pentru ca nu imi curge nimik de la vecina (sau se prelinge si inca nu a ajuns pana jos sa vad)
Acum stau si astept sa vad daca imi curge de la vecina
Problema e ca am aruncat o galeata cu apa prin gaura de aerisire si apa a ajuns pana la mine deci undeva este gaurita dar nu imi dau seama unde
Are cineva idei ce s-a intamplat?
Ciudat...
Poate vecina nu foloseste respectiva baie.
Vecina foloseste baia ,
acum teava e sigur fisurata pe undeva pe sus , dar mie nu imi curge apa de la vecina , deci fisura sau spartura e mai sus de sifonul ei , acum astept si urmaresc problema
Oricum teava de canalizare are 60 de ani deci trebuie schimbata