avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 282 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecinul a obturat aerisirea de la canalizare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecinul a obturat aerisirea de la canalizare

Buna ziua
Am o problema cu vecinul de sus care a obturat aerisirea de la canalizare si cand trage apa la toaleta imi ia toata apa din sifon (miroase de mor) , vecinul nu vrea sub nici o forma sa isi repare problema (nu primeste pe nimeni), am vorbit si cu administratorul si zice ca nu tine de el , ce imi recomandati sa fac

Cui ma pot adresa ? Inspectoratul in constructii , disciplina in constructii ???
Administratorul chiar nu poate sa intre la ea sa vada ?

Cred ca vecinul a acoperit toata coloana cu faianta si deasta nu lasa pe nimeni , in cazul asta cum il pot forta sa isi sparga faianta sa repare problema ?

Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: achif , utilizator 11:21, 7 Martie 2016
Tevile sunt inchise intr-un cadru de faianta de sus pana jos si nu este acces decat daca sparg faianta, jos este o gaura unde nu are faianta si vroiam sa astup si gaura de jos
Soparla a fost bagata de pe acoperis
Scurgerea se pare ca nu e sparta pentru ca nu imi curge nimik de la vecina (sau se prelinge si inca nu a ajuns pana jos sa vad)
Acum stau si astept sa vad daca imi curge de la vecina
Problema e ca am aruncat o galeata cu apa prin gaura de aerisire si apa a ajuns pana la mine deci undeva este gaurita dar nu imi dau seama unde
Are cineva idei ce s-a intamplat?
Ciudat...
Poate vecina nu foloseste respectiva baie.
Vecina foloseste baia ,
acum teava e sigur fisurata pe undeva pe sus , dar mie nu imi curge apa de la vecina , deci fisura sau spartura e mai sus de sifonul ei , acum astept si urmaresc problema
Oricum teava de canalizare are 60 de ani deci trebuie schimbata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine achita daunele din apartamentele locatarilor? nofret nofret Daca se sparge teava de apa rece ori calda din peretele de la baie, stiu ca eventualele costuri pentru inlocuirea acesteia revine administratiei de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! stau la bloc,iar sub mine s-a mutat recent o persoana ... Ana-maria11 Ana-maria11 Buna ziua! Stau la bloc,iar sub mine s-a mutat recent o persoana care s-a apucat de renovari. A constatat ca de la tevile de scurgere ce vin din apartamentul ... (vezi toată discuția)
Administratorul asociatiei refuza reparatie coloana ciresel ciresel buna dimineata! o intrebare,va rog. Din cauza apei firbinti,teava de la scurgere din bucatarie,s a indoit,s a scurtat si apoi a iesit din imbinare ,fix de ... (vezi toată discuția)