avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie cu preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie cu preaviz

Salut,
Am contract de munca pe o perioada de 6 luni cu 4ore/zi. Contractul va expira pe 31martie 2016. Daca imi dau demisia, va trebui sa mai vin la munca si in preaviz, si daca da cat timp?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ionut28ccr , utilizator 16:59, 4 Martie 2016
@ionut28ccr
Dupa ce va expira CIM nu mai veniti la lucru, chiar daca nu ati efectuat intreg preavizul.
Mulțumesc. Cu preaviz sau fara demisie tot ar trebui sa vin pana la sfârșitul lunii. Incerc sa merg toată perioada.

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz part-time crynula crynula Buna ziua! Am o mica nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Am 2 contracte part-time, pe 2 firme diferite, acelasi patron. 2 ore pe un contract, 3 ore pe alt ... (vezi toată discuția)
Preaviz demisie elenam23 elenam23 Buna! As vrea sa stiu cat sta un angajat part-time(lucrez cu jumatate de norma, 10 zile pe luna, 8 ore pe zi) in perioada de preaviz. La locul de munca, pare ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz.... MANDY' MANDY' Bună ziua,la data de 5.09.2016am fost angajată cu contract de muncă,după o perioada de 1luna in probă (plătită).... Între timp,eu am tot cerut o copie ... (vezi toată discuția)