Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie cu preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie cu preaviz

Salut,
Am contract de munca pe o perioada de 6 luni cu 4ore/zi. Contractul va expira pe 31martie 2016. Daca imi dau demisia, va trebui sa mai vin la munca si in preaviz, si daca da cat timp?

Multumesc
@ionut28ccr
Dupa ce va expira CIM nu mai veniti la lucru, chiar daca nu ati efectuat intreg preavizul.
Mulțumesc. Cu preaviz sau fara demisie tot ar trebui sa vin pana la sfârșitul lunii. Incerc sa merg toată perioada.

Multumesc