Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Hartuire camere de supraveghere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Hartuire camere de supraveghere

BUNA ZIUA! MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA CU UN SFAT? Un vecin de-al meu si-a montat camere de supraveghere anul trecut 2015, in septembrie, de atunci una din camere imi filmeaza usa mea de locuinta si o parte din curtea mea 24 de ore din 24, ma simt hartuita in acest fel, ce pot sa fac in aceasta situatie si cum l-as putea actiona? penal sau civil?
Daca doriti sa vi se mai raspunda, incercati sa nu mai scrieti cu majuscule.
Imi cer scuze, n-am stiut!
Camerele vecinului bat în curte la mine. Cum pot pune o plângere împotriva camerelor de filmat