Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cumparare uscatorie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cumparare uscatorie

Buna ziua,
Locuiesc cu chirie intr-o uscatorie a unui bloc din Bucuresti, sector 4, cu un contract de inchiriere incheiat cu Asociatia de Proprietari. Uscatoria se afla situata la ultimul etaj al blocului si este compartimentata ca si un apartament cu 2 camere. Singura diferenta fata de un apartament normal este ca nu este racordata la gaze, iar lumina este contorizata pe scara blocului.
Ma intereseaza sa cumpar acest spatiu. Ma puteti ajuta cu pasii ce trebuiesc urmati pentru achizitionare? Care este statutul acestui spatiu? Cine este proprietar?
Multumesc

aveti aici o parere mai recenta a unui avocat
www.avocatnet.ro/content/for...
Dupa cum observati....problema are multi "daca" si presupune multa incertitudine, mai ales ca nu a mai revenit sa spuna daca a finalizat vanzarea.....