Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului

Buna ziua!Am o intrebare in legatura cu fisa postului,In caz de contestatie firma este obligata sa prezinte fisa postului pentru rezolvarea acesteia?Multumesc!
In momentul in care ati constatat nereguli, trebuia depusa sesizarea.
Mai exact? Cand am citit legea am constatat mai multe.
Imediat dupa ce ati observat acele nereguli - dupa citirea actului normativ - trebuia depusa sesizarea privind neregulile constatate.
Da, deci nu este valabila contestatia. Eu am invatat cele 14 legi din bibliografie, nu am mai avut timp si pentru H.G. 286/2011, probabil ca trebuia sa incep cu asta.Deci, nu sunt obligati nici sa raspunda contestatiei? Ca e tarziu , ca e ....orice
Daca s-a depus contestatie, trebuia sa spuna ce rezolutie s-a data la acea contestatie.