Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agresiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agresiune

buna seara am si eu o intrebare . am fost agresat in urma cu 1 zi de un vecin. am fost lovit in zona fetei dar nu grav incat sa am nevoie de certificat medico legal. am chemat politia si nu ia facut nimica , ia spus numai sa nu mai aiba treaba cu mine si sa isi vada de treaba lui. eu cred ca cei de la politie il cunosteau si de asta la iertat. Dar eu m-am gandit sa ii fac o plangere penala la parchet. intrebarea mea este urmatoarea. Ce se intampla cu persoana acuzata si daca este vorba de un proces in istanta ? va multumesc .
Asta se poate întâmpla.