avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dezbatere mostenire

buna ziua! Cum se poate obtine certificatul de mostenitor la un notar dand declaratie pe proprie raspundere ca nu mai exista alti mostenitorii sau cum ? nu se fac verificari...ceilalti mostenitori exclusi ce pot face?
da.....grea situatie....incercacam totusi sa fim oameni....unde sa se duca....a migrat deja din casa in casa cu fiecare din cei 4 barbati cu care a stat....la frate a ajuns in 2008 plecand de la cel de al treilea sot cu copilul (avea 5 ani atunci) la plimbare si spunandu i acestuia ca se duc pe la o sora de a ei.....si dusa a fost.....a dat apoi divort de al treilea sot....a insistat sa faca actele cu fratele....s au casatorit civil in 2010....apoi a vrut sa se faca si mireasa s au cununat si religios in 2013 cand era deja bunica...fiica ei din prima casatorie abandonase si ea scoala si facuse deja un copil( pt a carui paternitate a trebuit sa se adreseze instantei) care este mai mare cu cateva zile decat ultimul ei fiu(cel de al patrulea..a fratelui ....) asadar viata bate filmul....
Doamne Dumnezeule... pai daca tot sunteti milosi, bravo pentru acesta, explicati-i cu frumosul ca ea este cea tolerata , macar sa nu se poarte urat cu mama, altfel, veti simti pe propria piele vorba "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti".....sanatate si putere va doresc
da...va multumim!....sanatate ne dorim si noi mai ales mamei....da stim si lozinca .....
oricum mama nu va accepta sa aduca un alt barbat in casa ei(poate vrea sa se marite iar....are doar 38 ani)....e alegerea ei daca vrea sa ramana cu mama si copiii acolo si sa se comporte frumos cu mama....daca nu....sa mearga unde vrea....noua de copilas ne pasa cel mai mult...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezbatere mostenire dumitrugj dumitrugj buna dimineata! am si eu o problema daca ma poate lamuri cineva.....tatal meu a decedat in urma cu 22 de ani .nu am dezbatut succesiunea atunci dar in urma cu ... (vezi toată discuția)
Partaj judiciar dumitrugj dumitrugj Buna ziua! problema mea este una delicata.....daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns....va multumesc anticipat! Acum cateva luni fratele meu a decedat. ... (vezi toată discuția)
Drepturi ce revin in urma decesului parintilor nancyadina nancyadina Parintii mei au avut 3 copii. In urma decesului tatalui in 1994 s-a facut succesiunea iar partea ce mi-a revenit am cedat-o de buna voie fratelui meu care ... (vezi toată discuția)