avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Diurna externa legala fara a fi asimilata salariului?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Diurna externa legala fara a fi asimilata salariului?

O Agentie de Munca temporara care are soferii angajati .
Soferi angajati care isi desfaoara activitatea pe comunitate pe o perioada de 30 zile uneori 60 zile pot primi diurna externa legala fara a fi asimilata salariului?
Au dreptul la diurna de 35 de euro pe zi fara ca aceasta sa fie asimilata salariului?
Cel mai recent răspuns: CraciunVasile , utilizator 11:23, 23 Mai 2016
Sunt angajatii agentiei de munca din Romania

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Agentiile de munca temporara pot acorda diurna , indemnizatie detasare? CraciunVasile CraciunVasile Vă rog să-mi spuneți dacă un muncitor angajat de o agenție de muncă temporară și detașat într-o țară din Uniunea europeană are dreptul să ... (vezi toată discuția)
Clarificare salariu minim si diurna personal aflat in delegare in strainatate mariuscox mariuscox Am urmatoarea situatie in cadrul firmei la care lucrez. Am solicitat si Directiei de Finante un punct de vedere, dar au fost foarte evazivi. Societatea ... (vezi toată discuția)
Salarizare ion59 ion59 Buna ziua! Lucrez in Franta si nu sunt multumit de ceea ce ni se spune. As dori sa stiu care este legea aplica de Anaf si Itm cu privire la salariul pe care ... (vezi toată discuția)