Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs la o decizie definitiva si irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs la o decizie definitiva si irevocabila

Buna ziua. In urma unui proces, care avea ca tema intrarea in poseseia unui teren ce era de la parinti, judecata facuta cu un consiliu al unei comune, finalul procesului a fost: decizie irevocabila si definitiva. Se poate ataca in instanta? Daca este nevoie de mai multe detalii sa-mi spuneti. Va multumesc!
Inseamna ca hotararea data este supusa recursului odata cu hotararea instantei de fond.
Constată nulitatea recursului pentru nemotivare în termen ...iar raspunsul asta este la tribunal...primul a fost la judecatorie.
In acest caz, nu mai aveti ce sa faceti , decat daca dovediti ca recursul a fost depus in termen si promovati o contestatie in anulare.
Am inteles. Va multumesc frumos pentru raspunsurile oferite.