avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CERERE INCETARE CIM CU ACORDUL PARTILOR NEAPROBATA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CERERE INCETARE CIM CU ACORDUL PARTILOR NEAPROBATA

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea problema :
La data de 16.06.2016 Angajatul X isi face cerere de incetare a cim-ului cu acordul partilor (55 lit b) care nu este aprobata de angajator.
Angajatul pleaca din firma , nu se mai prezinta la munca si nu vrea sa stea in preaviz.

Ce fac in aceasta situatie?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:50, 16 Iunie 2016
Am trimis-o prin curier si i-am dat 5 zile termen sa se prezinte.
Astazi avea termenul de prezentare la societate.

Daca el a primit plicul si nu s-a prezentat , nu stiu cand sa ii fac incetarea de contract .
Ii puteti face cu data de maine, daca astazi nu mai aveti timp sa transmiteti revisal-ul.
Ultima modificare: Joi, 16 Iunie 2016
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura incheiere contract de munca OOANA1977 OOANA1977 care este procedura, in cazul in care un salariat nu se mai prezinta la munca, nu raspunde la telefon ? (vezi toată discuția)
Incetarea cim, salariata a plecat dar nu si-a depus demisia andreea8891 andreea8891 Salutare, Va rog sa ma ajutati cu o problema. Am o angajata care nu a mai venit la munca, a plecat in strainatate, nu si.a mai depus demisia etc. Care ... (vezi toată discuția)
Desfacere cim - 3 nemotivate Anamaria1313 Anamaria1313 Buna ziua, Intalnesc urmatoarea situatie, un angajat a absentat nemotivat 2 zile in februarie 2014, aceste 2 zile le-am transmis prin Revisal, astazi din nou ... (vezi toată discuția)