Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CERERE INCETARE CIM CU ACORDUL PARTILOR NEAPROBATA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CERERE INCETARE CIM CU ACORDUL PARTILOR NEAPROBATA

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea problema :
La data de 16.06.2016 Angajatul X isi face cerere de incetare a cim-ului cu acordul partilor (55 lit b) care nu este aprobata de angajator.
Angajatul pleaca din firma , nu se mai prezinta la munca si nu vrea sa stea in preaviz.

Ce fac in aceasta situatie?

Am trimis-o prin curier si i-am dat 5 zile termen sa se prezinte.
Astazi avea termenul de prezentare la societate.

Daca el a primit plicul si nu s-a prezentat , nu stiu cand sa ii fac incetarea de contract .
Ii puteti face cu data de maine, daca astazi nu mai aveti timp sa transmiteti revisal-ul.
Cornel Vasile, Consilier juridic