Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie pana la varsta de 3 ani a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie pana la varsta de 3 ani a copilului

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti, daca fetita mea implineste 2 ani pe 7 octombrie 2014 si eu ma intorc la serviciu cu 62 zile mai devreme, respectiv pe 5 iulie 2016, voi beneficia de prelungirea stimuletul de insertie pana la implinirea varstei de 3 ani a copilului? Mentionez ca tatal nu a efectuat o luna de concediu de cresterea copilului pentru ca era dezavantajos din punct de vedere financiar. Cum se procedeaza? Ce acte trebuie sa depun pentru a beneficia de stimulentul de insertie prelungit pana la 3 ani? Multumesc!
@ danielghsjddd

Dvs. indepliniti conditiile de acordare a indemnizatiei pentru CCC?

Mama a beneficiat de CCC?
Eu am lucrat an 2017 8 luni la o firma de paza dupa an 2018 mam angajat tot la o firma de paza si aici am aproape 5luni sotia nu lucreaza

Cornel Vasile a scris:

@ danielghsjddd

Dvs. indepliniti conditiile de acordare a indemnizatiei pentru CCC?

Mama a beneficiat de CCC?

Care este data nasterii copilului ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
24 martie 2018

Cornel Vasile a scris:

Care este data nasterii copilului ?

Detaliati exact ce statut ati avut in perioada : aprilie 2016 - martie 2018