Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita la un contract din 2005
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita la un contract din 2005

buna seara,
vreau sa intreb un specialist daca la un contarct facut pentru un telefon in anul 2005 care este termenul de prescriptie si daca este legal ca dupa 11 ani un executor judecatoresc are dreptul sa institue proprire pe salariu fara ca sa fiu anuntata in prealabim.

Multumesc
da m-am mutat pt ca intre timp am divortat
aveti termen 15 zile pt a depune contestatia la executare, invocati prescriptia.

multumesc,o seara buna! Vroia doar sa stiu daca scrie in hotarare "fara cale de atac" mai pot face contestatie si care este de fapt termenul de prescriptie la un contract de credit facut in 2005
-fara cale de atac e incuviintarea de executare, nu are legatura cu contestatia.
-3 ani de la data scadentei .