Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... predare-preluare contract locuinta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

predare-preluare contract locuinta

Buna ziua

Asi dori sa stiu in ce conditii legale se poate face o predare-preluare contact referitor la o locuinta sociala conform legii 114.
1 Ce trebuie sa faca cel care preda.
2 Ce trebuie sa faca cel care preia si in ce conditii
Buna ziua, referitor la caz, daca noul chirias al primariei, refuza sa isi incheie contractele de utilitati cu furnizorii de servicii, iar facturile sant emise tot pe numele vechiului proprietar, in aceste conditii fostul proprietar ce ar trebui sa faca.., eventual o plangere la politie..?