Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Compensare intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Compensare intretinere

Situatia este urmatoarea: In apartament erau 2 persoane, o persoana a venit pentru o saptamana, iar apoi a plecat in strainatate.
Administratorul a continuat sa o treaca la intretinere.

Unde pot gasi un model de cerere pentru a solicita compensarea pentru lunile in care au fost trecute 3 persoane in loc de 2 ?

Trebuie sa atasez dovada la acea cerere? Daca da, ce imi sugerati? Am intrebat persoana respectiva si mia spus ca nu mai are biletele de avion.
alex155, utilizator
@ynocentta

Nu stiu daca avem cenzor dar pe lista de plata exista o taxa de cenzor. Eu am auzit ca nu avem dar din moment ce este trecuta acea taxa banuiesc ca exista.
Conform dispozitii in vigoare in lista de plata lunara a intretinerii ,trebuie sa existe semnatura,
viza pentru legalitate si stampila cenzorului