Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Raspundere civila si penala a lucratorului fara forme ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Raspundere civila si penala a lucratorului fara forme legale

Care este legea care prevede faptul ca o persoana angajata la negru nu poate fi trasa la raspundere nici civil, dar nici penal ?
Sunt angajatori care actioneaza .. prin urmare, chiar si in lipsa unui c.i.m. se poate angaja raspunderea unui salariat.