Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... demisie presedinte asociatie proprietari/numar minim ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

demisie presedinte asociatie proprietari/numar minim membri conducere

a) Sunt presedintele asociatiei de proprietari si doresc sa imi depun demisia.
Am convocat sedinta generala cu acest subiect.

Care sunt pasii pe care trebuie sa ii fac, pentru ca administratorul mi-a zis ca eu de fapt trebuie sa fac cerere de demisie cu 30 de zile inainte, ceea ce mie mi se pare aberant. Eu nu am inaintat aceasta cerere inca.

In comitet sunt 1 presedinte, 1 cenzor, 1 membru si 1 administrator.

b) exista limita minima pentru cati membri pot fi membri in comitetul de conducere? Momentan e doar o persoana, si de aceea intreb.

Cu stima

multumesc