Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificare contract fara instiintare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificare contract fara instiintare

Buna ziua,
Sunt administrator la 2 asociatii de proprietari, iar in urma cu o saptamana am primit facturile de salubrizare pentru cele doua asociatii, dar cu suma de plata marita, fata de contractele incheiate anterior.
Mentionez ca nu am primit nici o instiintare in prealabil in legatura cu modificarea de pret, este legal? Si daca nu este legal ce putem face?
Discutia telefonica cu firma de salubrizare nu a decurs sub cele mai bune auspicii (o domnisoara plasata in respectivul post de unchiul nepoatei surorii, etc...), respectiv ei fac ce vor.
Din pacate primarul orasului nostru a avut grija sa nu existe concurenta, de altfel ucide concurenta in toate domeniile ce tin de locuinte, asa ca fiind unica firma de salubrizare a aparut o HCL care modifica tariful.
Pot rezilia daca vreau contractul, dar raman cu gunoiul in curte, concluzie: nu se poate face nimic.
gimida, utilizator